Czy Twój dom jest właściwie chroniony przed włamaniem?

Każdemu z nas zależy, by jego dom, rodzina, mienie, było odpowiednio chronione. Nie każdy jednak wie, jakie sposoby najskuteczniej odstraszają potencjalnych włamywaczy oraz jakie rozwiązania, dostępne na rynku, pozwalają podwyższyć stopień bezpieczeństwa wewnątrz budynku oraz na posesji wokół. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyc te kwestie i tym samym zachęcić do zainteresowania się tematyką smart rozwiązań do domu, które zdecydowanie wpływają na bezpieczeństwo we własnych, przysłowiowych czterech ścianach.

Bezpieczny dom to inteligentny dom

Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach o wiele prościej jest zadbać o bezpieczeństwo, a to za sprawą różnorodnych rozwiązań, które to umożliwiają. Szczególną grupę stanowią smart rozwiązania do inteligentnego domu, których szeroką ofertę prezentują marki Wiśniowski, Nice czy Somfy. Dzięki innowacyjnym i zaawansowanym technologiom połączonym z prostotą obsługi każdy może odpowiednio chronić swoją rodzinę oraz mienie. Wystarczy chcieć i oczywiście, zainteresować się poszczególnymi produktami, urządzeniami oraz systemami, które podwyższają stopień bezpieczeństwa we własnym domu. 

Co zatem powinno znaleźć się w bezpiecznym, inteligentnym domu?

W każdym domu, którego właściciele dbają o bezpieczeństwo i są otwarci na smart rozwiązania, nie może zabraknąć wymienionych poniżej produktów, systemów i rozwiązań. Wszak to właśnie one gwarantują wysoki poziom ochrony i sprawiają, że odpowiedź na pytanie: Czy Twój dom jest właściwie chroniony przed włamaniem – brzmi tak!

Wideodomofony

W inteligentnym domu nie powinno zabraknąć wideodomofonów. Te urządzenia kryją w sobie wiele zalet i przynoszą liczne korzyści użytkownikom. Po pierwsze, nowoczesne wideodomofony gwarantują wysoką jakość obrazu. Bez problemu można zidentyfikować gości, zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto w wygodny sposób można sterować funkcją otwierania i zamykania bramy czy furtki. W praktyce oznacza to, że nie trzeba nawet wstawać z miękkiej, wygodnej i przytulnej kanapy, by wpuścić kogoś do środka. 

Automat do bramy

Bramy z napędem to kolejne smart rozwiązanie w inteligentnym domu, które wpływa na bezpieczeństwo, ale… w szczególności naszych dzieci, czworonogów i lakieru samochodu. Automat do bramy pozwala sterować w wygodny i swobodny sposób otwieraniem i zamykaniem bramy. Ale to nie wszystko. Automatyczne bramy z napędem posiadają czujniki, które hamują pracę w momencie wykrycia przeszkody, np. wówczas, gdy w momencie zamykania bramy niepostrzeżenie w jej pobliżu znajdzie się pies, kot czy małe dziecko. 

Alarm domowy

Alarm domowy staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w inteligentnym domu. I nie ma w tym nic dziwnego. Wszak nowoczesne alarmy wykrywają ruch i włączają alarm zanim złodziej dostanie się do środka i dokona zniszczeń. Czułe systemy alarmowe to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce się czuć bezpiecznie w przestrzeni domowej. 

Żaluzje fasadowe z napędem

Żaluzje fasadowe z napędem pozwalają zachować odpowiedni stopień intymności we własnym domu i tym samym ochronić go przed przenikliwym wzrokiem niepowołanych osób. Wygoda i prostota korzystania z automatycznych żaluzji zewnętrznych sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich położenie oraz wyposażenie w napęd.