smieci segromix.pl

Masz już dom? ale co ze starym AGD – wszystko o elektrośmieciach.

Elektroodpady to przede wszystkim stare lodówki, pralki, telewizory, monitory i komputery. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że w Polsce rocznie produkujemy ponad 300 tysięcy samochodów, 700 tysięcy lodówek, 200 tysięcy pralek i kilkanaście milionów telewizorów. W ciągu roku średnio zużywamy ponad 3 tysiące metrów kwadratowych przetworzonych materiałów. Elektrośmieci mają więc ogromne znaczenie dla gospodarki.

Elektrośmieci są bardzo trudne do starannego wysypywania, a w przypadku wyboru śmieciarki, potrzebujemy dość pokaźnej ilości miejsca. Pozbywanie się elektrośmieci nie jest również łatwe ze względu na ich niebezpieczeństwo. W przypadku eksploatacji urządzeń w wodzie mogą one zniszczyć środowisko, dlatego musimy pamiętać o tym, aby nie wrzucać ich do śmieci.

Elektrośmieci mogą często być oddawane do sklepów ze sprzętem AGD lub specjalistycznych skupów gdzie dodatkowo możemy na nich zarobić. Można je także oddać do urzędu miasta lub gminy, który organizuje zebrania.

Odpady te, mające zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzi nie nadające się już do użytku należy usunąć. Najlepszymi metodami ich utylizacji są:

  • recykling
  • unieszkodliwianie
  • poddawanie obróbce termicznej

I tutaj pojawia się rynek skupiony właśnie na tych metodach.

Skupy złomu

Skup złomu to przedsiębiorstwo specjalizujące się w zbieraniu złomu. Z ich usług korzystają zarówno zakłady produkcyjne, które potrzebują pozbyć się surowców ale też osoby prywatne – właściciele domów, którzy potrzebują pozbyć się tego typu sprzętu.

Odzyskują one złom żelazny oraz pozostałe złomy zawierające metale kolorowe i miedź. W odróżnieniu od wielu innych firm, skup wykonują też w ciężarowym samochodzie. Taki samochód jest przeznaczony do skupu i odzysku materiałów w bardzo dużych ilościach.

Przykładowo firma sergromix.pl zajmuje się skupem złomu i sprzętu AGD i RTV używanego w pełni sprawnego lub po częściowym demontażu. Segromix skupuje złom metali żelaznych i nieżelaznych, takich jak: miedź, stal, nikiel, nikiel wysokowęglowa, ołów, metalowe żarówki i świetlówki, aluminium, miedź cynkowa, ocynk, miedź rozpuszczalna, metali kolorowych, baterie suche i kwasowe, miedź ,kabel elektryczny, tłumiki, katalizatory i rury. Skupuje złom, metali kolorowych i RTV AGD na terenie Warszawy i w województwie Mazowieckim. Klienci zainteresowani skupem złomu metali kolorowych mogą się z nami skontaktować w godzinach pracy pod numerem telefonu 506 791 727. Zapraszamy.

artykuł sponsorowany