szalunek

Czy warto wynająć szalunek?

Szalunki stanowią tymczasową konstrukcję, która pozwala na formowanie elementów z betonu. Mają swoje zastosowanie na różnych etapach budowy. Praktycznie nie sposób jest się bez niego obejść. Dlatego wiele firmy rozważana, czy lepszym rozwiązaniem jest zakup własnego szalunku, czy skorzystanie z oferty firmy, która zajmuje się jego wynajmem.

Wygodne rozwiązanie – wynajem szalunków

Współczesne budownictwo opiera się w dużej mierze na konstrukcjach betonowych oraz żelbetonowych. Już na etapie wylewania fundamentów ważne jest oszalowanie miejsca, w którym będą powstawać. W zależności od rodzaju ścian, jak też wielkości obiektu, fundamenty wystają ponad ziemię na określoną wysokość. Tworzą wstępny zarys obiektu. Dlatego istotne jest zastosowanie desek, które nadadzą im konkretnej formy. Wynajem szalunków jest o tyle opłacalny, iż firma budowlana nie musi posiadać przestrzeni magazynowej do składowania szalunków. Co więcej, firmy, które zajmują się wynajmem tego rodzaju konstrukcji, posiadają w ofercie różnego typu rozwiązania.

Nowoczesne szalunki kondygnacyjne

W trakcie wykonywania kondygnacji budynku niezbędne jest stworzenie konstrukcji tymczasowej. Nowoczesne szalunki składają się z elementów, które nie tylko ułatwiają sprawny montaż i demontaż całej konstrukcji, ale również zapewniają jej odpowiednią wytrzymałość. Ważne jest oczywiście odpowiednie ustawienie poszczególnych wsporników. Tylko w ten sposób cała konstrukcja odpowiada siłę nośną adekwatną do wielkości wylewki kondygnacyjnej.