płaskie dachy

Płynne membrany na płaskie dachy

Nieodpowiednia izolacja dachu, a co gorsza całkowity jej brak może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych sytuacji, które dla inwestora mogą okazać się bardzo kosztowne. Papa, która dotychczas była stosowana na dachach jako izolacja z upływem czasu pęka i powstają w niej szczeliny. Powoduje to przedostawanie się wilgoci do budynku. Także czarna papa bitumiczna nie spełnia swoich wymogów, bo pod wpływem ciepła bardzo się nagrzewa i oddaje ciepło do pomieszczeń.  

Niemniej jednak w obecnych czasach na potrzeby odpowiedniej izolacji i hydroizolacji dachów płaskich powstała membrana płynna. Jest to doskonały produkt, zwłaszcza ze względu na płynną postać, dzięki czemu dotrze nawet do najbardziej trudnych zakamarków dachu. Ten materiał budowlany tworzy na dachu jedną, gładką i co najważniejsze bezszwową powłokę, która jest odporna na różne czynniki atmosferyczne i środowiskowe. Doskonale znosi wahania temperatur, jest odporna na promieniowanie UV, jest też bardzo elastyczna, co sprawia, że ciężko ją uszkodzić. Wszystkie te zalety potwierdzają to, że płynna membrana jest najlepszym rozwiązaniem, które obecnie warto stosować na dachach płaskich i nie tylko.  

Membrana płynna na płaskie dachy jest prosta w użyciu, co sprawia, że jest szybka w aplikacji w porównaniu z innymi hydroizolatorami. Tego typu membranę nakłada się wałkiem, pędzlem lub też można natryskowo. Łatwo dociera nawet w najbardziej newralgiczne miejsca dachu jak np., łączenia dachu z kominem, wentylacją czy też oknami dachowymi.