lampy led na hale

Dlaczego warto stosować nowoczesne lampy na hale produkcyjne?

W wielu przedsiębiorstwach bardzo istotne znaczenie ma uzyskanie dobrych warunków oświetleniowych podczas produkcji. Optymalne warunki pracy prowadzą do zwiększenia efektywności, a także poprawienia komfortu i samopoczucia pracowników. Można to osiągnąć poprzez wykorzystanie nowoczesnych rodzajów oświetlenia. Lampy na hale produkcyjne mają tym większe znaczenie, im większe pomieszczenie musi zostać oświetlone.

Rozmiar pomieszczenia i sposób montażu

Instalacja oświetlenia w różnych budynkach będzie przebiegać inaczej. Z reguły pomieszczenia o mniejszej powierzchni i wysokości są łatwiejsze w adaptacji do nowego rodzaju działalności. Lampy na hale produkcyjne mogą być montowane na długich linkach przymocowanych za pomocą specjalnych haków. Możliwa staje się w ten sposób regulacja wysokości oświetlenia, w tym organizacja kilku stref z różnymi warunkami pracy w tym samym pomieszczeniu. W wielu przypadkach korzystne jest też wykorzystanie nowoczesnych świetlówek. Wszystko zależy od organizacji pracy oraz wymagań stawianych przez właściciela firmy.

Koszty i szczególne wymagania

Nie to się ukryć, że codzienne stosowanie mocnego oświetlenia generuje duże koszty. Aby je obniżyć, warto zamontować nowoczesne urządzenia wykorzystujące energooszczędne diody LED. Mogą one zużywać nawet o połowę mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki. Ponadto lampy na hale produkcyjne z diodami LED mogą spełniać podwyższone wymagania związane z kontaktem z wodą lub wysokimi temperaturami. Oprawy lampy mogą być hermetyczne, jak również zapewniać podwyższony poziom sterylności. Z tego względu są to bardzo uniwersalne urządzenia, które są używane zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze zakłady produkcyjne.

Brak wpływu na zdrowie ludzi

W Polsce niektórzy są przekonani, że nowoczesne formy oświetlenia mogą wpływać negatywnie na ich zdrowie. Na szczęście nie jest to prawdą i lampy na hale przemysłowe mogą być używane niezależnie od płci i wieku pracowników. Generowane światło ma neutralną barwę i w żaden sposób nie drażni wzroku. W nowoczesnych świetlówkach LED nie występuje również efekt migotania, który można zauważyć w tradycyjnych oprawach oświetleniowych. Lampy na hale wyposażone w diody LED emitują również małą ilość ciepła. W związku z tym pracownicy mogą pracować bardziej wydajnie przez dłuższy czas. Poza tym mała ilość ciepła pozwala na uzyskanie lepszej wentylacji pomieszczenia i na przedłużenie żywotności urządzeń, szczególnie podczas długotrwałej eksploatacji.