Czy lodówka używana może być alternatywą dla sprzętu fabrycznie nowego?

W każdym domu potrzebne są różnego typu urządzenia, w tym pralka i lodówka. Niestety są one narażone na awarie i co jakiś czas trzeba je wymienić. Zakup sprzętu fabrycznie nowego to spory wydatek, dlatego wiele osób decyduje się na kredyt w banku. Inni kupują używany sprzęt AGD. Można go znaleźć w serwisach ogłoszeniowych, aukcjach online lub komisach.

Niskie koszty zakupu

Pierwszym aspektem zakupu używanej lodówki jest oszczędność pieniędzy. Sprzęt można mieć za dużo niższą cenę — w wielu przypadkach różnica może dochodzić nawet do połowy wartości nowego urządzenia. Tutaj z pomocą przyjdzie sklep internetowy i online Maxi-Media, czyli outlet agd i rtv. Wbrew pozorom lodówka używana nie musi być bardzo zniszczona, a po wyczyszczeniu będzie służyła długi czas. Trzeba jednak pamiętać, że w komisach są zazwyczaj dostępne urządzenia mniej zaawansowane technologicznie. Z drugiej strony koszt ich ewentualnej naprawy może być niższy, szczególnie w zaprzyjaźnionym serwisie.

Łatwa wymiana podzespołów

Dostępność starszych modeli może być równie korzystna w inny sposób. Wiele nowoczesnych sprzętów jest przystosowana do działania przez określony czas. Dzięki temu mogą być tańsze w eksploatacji, ale producenci nie przewidują możliwości naprawy. Zdarza się, że nawet autoryzowane serwisy nie dysponują częściami zamiennymi, lecz jedyną możliwości realizacji uprawnień gwarancyjnych jest wymiana. W takiej sytuacji pojawia się dylemat – próbować naprawić sprzęt mimo zaleceń producenta czy pogodzić się z wymianą co kilka lat?

Lodówka używana może być zwykle naprawiana wiele razy, bo na rynku dostępne są pasujące do niej podzespoły. W sieci można znaleźć filmy instruktażowe lub specjalistyczne instrukcje serwisowe. Z tego względu starszy model lodówki wcale nie musi pracować mało efektywnie i generować dużych kosztów. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać przydatnych informacji.

Ciekawe oferty w Internecie

Należy pamiętać, że wybór sprzętu używanego nie będzie tak szeroki, jak w przypadku nowych lodówek. Najlepszym miejscem na poszukiwanie ciekawych ofert jest Internet. Można korzystać z usług portali z aukcjami, ale w ostatnich latach bardzo popularne jest umieszczanie ogłoszeń w mediach społecznościowych. Istnieją grupy, które pozwalają na pozyskanie sprzętu za niską cenę lub nawet za sam koszt transportu. Inne miejsca to fora internetowe. Można na nich uzyskać informacje o ofertach sprzedaży, a także radzić się w różnych kwestiach technicznych. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze oraz zmniejszyć ilość niebezpiecznych odpadów. Lodówka używana w kuchni może być więc przedmiotem potwierdzającym dbałość domowników o środowisko naturalne.